Jak przezimować motocykl? Czy obowiązkowe jest garażowanie?

Jak przezimować motocykl? Czy obowiązkowe jest garażowanie?

Zimowanie motocykla to temat, który rokrocznie jak bumerang wraca na usta pasjonatów jednośladów. Od prawidłowego przechowywania Twojej maszyny będzie zależeć jej dobry stan techniczny. Właściwe garażowanie motocykla lub dobre zabezpieczenie go podczas postoju na zewnątrz ma również wpływ na lepsze przygotowanie go do najbliższego sezonu. Zobacz, jak przezimować motocykl, aby być gotowym na wiosnę!

Zimowanie motocykla – jak zimować motocykl w pomieszczeniach?

Najlepszym miejscem na zimowanie motocykli jest zadaszone, suche pomieszczenie.Jeżeli nie masz własnego garażu lub innego miejsca, w którym możesz postawić swój jednoślad, możesz zobaczyć czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje np. przechowalnia motocykli. Czasami alternatywą garażowania może być również zimowanie motocykla w blaszaku, czyli prowizorycznym garażu, który chroni przed opadami oraz czynnikami atmosferycznymi. Jeżeli dysponujesz działką, rozważ inwestycję w blaszaną budkę.

Jak zimować motocykl na dworze?

Jeśli wykluczasz garażowanie, możesz przezimować swój motocykl na dworze. Taka metoda wymaga jednak lepszego zabezpieczenia maszyny przed działaniem wiatru, deszczu, niskich temperatur i opadów śniegu. O czym należy pamiętać, planując zimowanie motocykla na dworze lub w garażu?

  • Dokładnie oczyść motocykl z uwzględnieniem nadwozia i podwozia.
  • Napompuj mocniej opony i zadbaj o zabezpieczenie ich specjalnym preparatem. Unikniesz w ten sposób utraty właściwości gumy oraz jej odkształcenia w miejscu styku z podłożem.
  • W przypadku zimowania motocykla w garażu skontroluj stan płynów eksploatacyjnych i uzupełnij je – wybierz płyny bezwodne.
  • Jeżeli zimujesz motocykl na zewnątrz, nie wymieniaj płynów – poczekaj z tym do wiosny, napełnij jednak bak do pełna, zwłaszcza gdy jest metalowy, ponieważ zalewając bak paliwem, uchronisz jego wnętrze przed pojawieniem się rdzy.
  • Zabezpiecz wydech, wloty powietrza i odpowietrzniki. Zaklej je dokładnie np. taśmą.
  • Jeżeli zimujesz motocykl w garażu, podłącz akumulator do automatycznej ładowarki, która zadba o ciągła kontrolę stanu naładowania baterii i jeśli zajdzie taka potrzeba – będzie doładowywać na bieżąco akumulator.
  • Zainwestuj w specjalny stojak. Zimowanie motocykla na stojaku zapobiega zniszczeniu ogumienia. Opony nie tracą swojego kształtu.
  • Jeśli Twój motocykl zimuje ustawiony „na kołach”, zadbaj o zmianę ich pozycji co jakiś czas.

W Motoland nasi Doradcy udzielą Ci informacji o dostępnych produktach, takich jak np. automatyczna ładowarka, pokrowiec czy preparaty zabezpieczające, które zapewnią Twojemu jednośladowi właściwe przechowywanie.

Płyny eksploatacyjne, podstawki – to gadżety, które ułatwią zimowanie motocykla. Koszt niektórych z nich może być wysoki, dlatego warto znaleźć miejsce, w którym fan jednośladów zaopatrzy się w potrzebne mu produkty w dobrej cenie.

W tę definicję świetnie wpisuje się sklep motocyklowy Motoland! Oferujemy szeroki wybór różnorodnych pojazdów, części i akcesoriów znanych w branży marek w konkurencyjnych cenach. Zobacz, w czym specjalizuje się nasz sklep motocyklowy. Proponujemy m.in.:

Zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl